• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania cyrkulacja CWU
#1
Witam

czy taki termostat mogę wykorzystać do podłączenia pompy cyrkulacyjnej CWU? Mam pompę cyrkulacyjna przy bojlerze na wtyczkę - tańszy model bez termostatów. chciałbym ja zautomatyzować żeby nie pracowała cały czas. chciałem ja podłączyć do termostatu i zamontować programator czasowy aby włączała się np , od 6 do 10 rano i wieczorem od 18-22. termostat miałby jeszcze bardziej zacieśnić jej prace poprzez termostat po co ma chodzić przez 4 godziny jeśli nie było by odbioru wody.

czekam na informacje.

nie jestem instalatorem ale mam spore umiejętności czy poradzę sobie z montażem tego termostatu?

Pozdrawiam
Pod użytkownikiem [b]e-mail_contact[/b] znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
#2
Witam,
Tak może Pan wykorzystać ten termostat w ten sposób. Poniżej przedstawię jak musi Pan połączyć wszytko:
- najprostszy włącznik czasowy typu http://www.bazarek.pl/produkt/0/393838/p...asowy.html
- przewód fazowy z włącznika pod zacisk 1 termostatu
- przewód fazowy pompki zacisk 2 termostatu
- przewód zerowy bezpośrednio z włącznika
Połączenia najlepiej zamknąć w puszce hermetycznej.
Powinien Pan sobie bez problemu poradzić
  Odpowiedz
#3
Witam dziękuje za odpowiedz

Musze tylko zobaczyć u siebie jeszcze raz czy będę mieć miejsce żeby założyć termostat. Rozumiem ze dla bardziej precyzyjnego działania termostat powinien być założony na rurze metalowej..a tu chyba mam polipropylen.. i tylko zawory przy pompie to „metal” tak wiec może lepszym rozwiązaniem był by model termostatu z czujka zewnętrzna do rury na opasce?

Posiada Pan takowy?Pozdrawiam
Pod użytkownikiem [b]e-mail_contact[/b] znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
#4
Witam,
Mamy pełny asortyment termostatów
http://insbud.org/pl/produkt-47484743552...ogowy.html
http://insbud.org/pl/produkt-35264249563...ikowy.html
http://insbud.org/pl/produkt-66830693129...-230V.html
Jakby był Pan którymś zainteresowany proszę o maila, to napisze co i jak podłączyć

Pozdrawiam,
  Odpowiedz
#5
Witam

Pozwoliłem sobie wysłać zdjęcie podglądowe miejsca instalacji. Tak jak widać jedyne miejsce założenie czujki jest miedzy zaworem a pompa na filtrze… ( i takie pytanie poza konkursem czy pompa jest prawidło zamontowana? Otrzymałem sugestie ze powinna być w poziomie, bo teraz jest w pionie..)Zapoznałem się z oferta, moim zdaniem najprostszym będzie model 350 HT. i na takim bym się zdecydował, oczywiście chyba ze Pan ma inna propozycje. To chętnie rozpacze

Zakupiłem już timer http://www.allegro.pl/item1041421469_pro...ow_fv.html

I teraz tak gniazdo 230V z uziemieniem podobnie jak uziemienie(bolec) ma timer. Pompa tez została podłączona poprzez 3 żyły. Czyli tez z uziemieniem.

I teraz proszę o pomoc jak to wszystko podłączyć żeby było bezpiecznie tzn, co zrobić z uziemieniem.. przeglądałem schemat podłączenia termostatu na państwa stronie.

Ze schematu wyglądało to tak ze napięcie doprowadzam wtyczka z timera do państwa termostatu. Kabel 3 żyłowy i tu jest problem co z tym uziemieniem? Według schematu zasilanie jest bez uziemienia.. czyli ominiecie uziemienia wyeliminowało by problem?Widze ze termostat ma Pan wystawiony na aukcji tak wiec z zakupem problemu nie ma.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Pod użytkownikiem [b]e-mail_contact[/b] znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
#6
Witam,
Proponował bym http://insbud.org/pl/produkt-47484743552...ogowy.html mamy na nie promocję teraz. Podłączy Pan jak w załączonym rysunku jakby był Pan bardziej na 350 to podłączenie identyczne.
Pompka źle zamontowana można ją pionowo montować ale korpus musi być do góry, w razie wycieku Panu zaleje silnik.
Proszę kupować przez sklep jest ciut taniej niż przez allegro http://insbud.org/pl/produkt-47484743552...ogowy.html
Pozdrawiam,


Załączone pliki
.pdf   Rys.pdf (Rozmiar: 187,57 KB / Pobrań: 11)
  Odpowiedz
#7
Witam

Jestem zainteresowany takim samym rozwiazaniem.
Ale termostatu który Pan proponuje nie można juz u Państwa kupić, co wybrąc najlepiej w zamian?
Jak jest z zakresem temperatur? ten termostat o którym mowa ma zakres do 35? to troche mało jak na wode.
  Odpowiedz
#8
Termostat IB-Tron 310/311 może być z powodzeniem zastąpiony przez termostat IB-Tron 350HT. Termostat IB-Tron 350HT umożliwia ustawienie temperatury w pełnym zakresie aż do 99*C.

Ewentualnie można zastosować bardziej zaawansowany termostat IB-Tron 1000HT - posiada on harmonogram pracy, więc w nocy lub w czasie nieobecności domowników można ustawić niższą temperaturę, aby cyrkulacja załączała się rzadziej lub w ogóle. Dzięki możliwości pracy z dwoma czujnikami termostat może sprawdzać, czy w zasobniku CWU jest odpowiednia temperatura do załączenia cyrkulacji - jeżeli woda jest zbyt zimna to cyrkulacja nie zostanie załączona.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości