• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik do brinka
#1
Witam potrzebuję sterownika do centrali Brink renovent czy sterownik IB-tron 3100fan 12v bedzie pasował?
  Odpowiedz
#2
Tak, nasze sterowniki IB-Tron 3100FAN 12V pasują do central Brink Renovent HR.
  Odpowiedz
#3
ok dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie, jest możliwość zaprogramowania żeby centrala włączała się i wyłączała o danej porze?
  Odpowiedz
#4
Jeżeli tylko centrala umożliwia wyłączenie jej za pomocą zewnętrznego panelu to wkrótce będzie taka możliwość - funkcja zostanie dodana w najbliższej wersji oprogramowania.

Jeżeli chodzi o wersję centrali Renovent na rynek polski to dystrybutor nie przewiduje możliwości wyłączenia wentylatora za pomocą panelu zewnętrznego. Polska instrukcja podaje, że jedno z wejść w gniazdku do podłączenia panelu zewnętrznego jest niewykorzystane. Co ciekawe, prowadziłem kiedyś korespondencję z jednym z użytkowników tejże centrali, tyle że zakupionej bodajże w Niemczech, i w tamtejszej instrukcji właśnie to "niewykorzystane" wejście służyło do wyłączania wentylatora. Być może sprzedawane w naszym kraju jednostki również mają tą możliwość, tyle że z jakichś powodów jest ona przemilczana w instrukcji. Nie dysponuję niestety w/w centralą, więc nie mogę tego sprawdzić w praktyce.

Powtórzę więc jeszcze raz: jeżeli tylko centrala daje możliwość wyłączenia wentylatora z zewnętrznego panelu, to nowe oprogramowanie będzie tą funkcję wykorzystywać.
  Odpowiedz
#5
Można wiedzieć kiedy wyjdzie nowa wersja?
pozdrawiam
  Odpowiedz
#6
Staramy się, żeby prototypowe oprogramowanie było gotowe jeszcze w tym miesiącu. Trafi ono do testów i jeżeli nie będą konieczne żadne poprawki to pierwsza połowa lipca jest realnym terminem wprowadzenia produktu do sprzedaży. Jeżeli jednak konieczne będą jakieś poprawki to termin ten może się nieznacznie wydłużyć.
  Odpowiedz
#7
Pewnie dzies juz to bylo ale czy da sie poprzez Wasz sterownik wylaczac i zalaczac rekuperator - obecnie obecnie musze robic to za pomoca programatora ktory umieszczam na zasilaniu lub przez wyciagniecie wtyczki.
  Odpowiedz
#8
Nasz sterownik pozwala na przejście centrali w tryb wyłączenia - wystarczy przycisnąć przycisk P a na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat OFF, w tym momencie nie jest wysterowany żaden z biegów. Można też skorzystać - zgodnie z instrukcją, ze zmiany parametru CFG w menu konfiguracyjnym zależnie od typu posiadanej centrali.

Przeszkodą może być sama centrala i jej brak możliwości wyłączenia za pomocą zewnętrznego panelu.

Zgodnie z instrukcją centrali Renovent należy ustawić Krok Bezkontaktowy na wartość 0 [ustawienie I2 - fabryczna nastawa 1] co oznacza w przypadku braku wysterowania przez panel [wspomniane przyciśnięcie przycisku P] tryb wyłączenia centrali.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości