• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włączanie przewietrzenia
Dzień dobry,

Posiadam centrale wentylacyjną Aeris 350 vv standard sterowaną Państwa produktem IB-tron 3100 fan.
Aby wymusić funkcję przewietrzenia do sterownika podpięty jest przekaźnik RDP-01 i włącznik RNK-01. 
Centrala ta nie ma możliwości całkowitego wyłączenia i dlatego jest to wymuszane przez inny sterownik.
I teraz pytanie, za każdym razem kiedy centrala jest włączana przez inny sterownik, automatycznie uruchamia się funkcja przewietrzania na ustawionym II biegu centrali, co w nocy powoduje duży hałas.
Czy jest możliwość zmiany tego ustawienia ?

Pozdrawiam
Tomasz
  Odpowiedz
Proszę o schemat w jaki sposób podłączył Pan sterownik do centrali.

Prosze również sprawdzić wersje oprogramowania sterownika. W najnowszej wersji firmware 06 dodaliśmy nową konfigurację wyjść i jeżeli się nie mylę to CFG = 6 (lub CFG = 5 w zależności od podłączenia elektrycznego) jest właściwym dla Pana rekuperatora.

Opis konfiguracji str 14 instrukcji (v 2.6.0):

http://download.insbud.net/pl/manuals/pl...n-230v.pdf
  Odpowiedz
Dzień dobry,

Dziekuję za odpowiedź.
W załączeniu zdjęcie podłączenia - kupiłem centralę razem ze sterownikiem i to instalator robił podłączenie, ja tylko chcę dodać sterowanie przyciskiem.
Do momentu podłączenia sterownika ROP-01 nie było uruchamiania przewietrzenia po włączeniu. 

Wersję oprogramowania mam 5, tylko jak można wgrać nową ?

Pozdrawiam
Tomasz

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzień dobry,

Proszę chociaż o podpowiedź czy mogę sam zmienić wersję oprogramowania ?

Tomasz
  Odpowiedz
Przepraszam za zwłokę, komunikacja przez forum nie jest naszą podstawową formą komunikacji. W sprawach pilnych zawsze można do nas zadzwonić.

Co do Pana pytania:

Niestety ze zdjęcia nie mogę rozszyfrować w jaki sposób został u Pana podłączony rekuperator. Jeżeli mógłby Pan rozrysować co gdzie zostało podłączone to być może mógłbym pomóc.

Co do aktualizacji oprogramowania: aby zaktualizować oprogramowanie w tym sterowniku musi Pan go do nas odesłać i dokonamy bezpłatnie aktualizacji. Zostanie Pan jedynie obciążony kosztami dostawy.
  Odpowiedz
(2019-12-17, 10:44)m.grzebinoga napisał(a): Przepraszam za zwłokę, komunikacja przez forum nie jest naszą podstawową formą komunikacji. W sprawach pilnych zawsze można do nas zadzwonić.

Co do Pana pytania:

Niestety ze zdjęcia nie mogę rozszyfrować w jaki sposób został u Pana podłączony rekuperator. Jeżeli mógłby Pan rozrysować co gdzie zostało podłączone to być może mógłbym pomóc.

Co do aktualizacji oprogramowania: aby zaktualizować oprogramowanie w tym sterowniku musi Pan go do nas odesłać i dokonamy bezpłatnie aktualizacji. Zostanie Pan jedynie obciążony kosztami dostawy.

Dzień dobry,

Nie wiem czy dobrze dostosowałem schemat odnośnie podłączenia ale to jest to tak jak na załączonym pliku.
Ten rekuperator nie ma możliwości wyłączenia sterownikiem, tylko za pomocą dodatkowego wyłącznika.
Generalnie jest tak, że jak nie był podłączony włącznik monostabilny, to przewietrzanie się nie uruchamiało.
Dopiero jak podłączyłem włącznik, to przy każdym uruchomieniu się to włącza. 

Pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedz
Jeszcze proszę zaznaczyć w jaki sposób są wpięte RDP-01 i RNK-01.

Prosze sprawdzić, czy jak odepnie Pan z centrali przewody HI, MED, LO to czy centrala się zatrzyma.

Jeżeli tak to sterownik z nowym oprogramowaniem będzie w stanie zatrzymać Panu centrale bez dodatkowego wyłącznika.
  Odpowiedz
Dzień dobry,

Dokleiłem ROP-01, włącznik RNK-02 jest bezprzewodowy.
Odnośnie zatrzymania za pomocą sterownika - ta centrala nie ma takiej możliwości, jest zawsze włączona.
Dlatego zainstalowałem osobny sterownik do gniazdka.

Pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedz
Jeżeli zaktualizuje Pan soft w naszym sterowniku, podłączy Pan sterownik zgodnie z instrukcją i odpowiednio ustawi CFG = 6 to otrzyma Pan możliwość wyłączenia centrali bezpośrednio ze sterownika bez konieczności stosowania zewnętrznego sterownika w gniazdku.

Czyli będzie Pan mógł w harmonogramie ustawiać kiedy centrala ma być wyłączona oraz obsługę przycisku zewnętrznego nawet kiedy centrala będzie wyłączona z poziomu harmonogramu.

Może Pan również ustawić na jaki bieg ma wejść centrala po aktywowaniu zewnętrznego przycisku.

Prosze napisać, czy sygnał z ROP-01 (przewód czerwony i zielony) daje sygnał:

Po naciśnięciu włącznika: zwarcie
Ponowne naciśnięcie włącznika: rozwarcie

Czy jest to sygnał dzwonkowy (przytrzymanie włącznika powoduje zwarcie, puszczenie włącznika rozwarcie)
  Odpowiedz
(2019-12-23, 22:20)m.grzebinoga napisał(a): Jeżeli zaktualizuje Pan soft w naszym sterowniku, podłączy Pan sterownik zgodnie z instrukcją i odpowiednio ustawi CFG = 6 to otrzyma Pan możliwość wyłączenia centrali bezpośrednio ze sterownika bez konieczności stosowania zewnętrznego sterownika w gniazdku.

Czyli będzie Pan mógł w harmonogramie ustawiać kiedy centrala ma być wyłączona oraz obsługę przycisku zewnętrznego nawet kiedy centrala będzie wyłączona z poziomu harmonogramu.

Może Pan również ustawić na jaki bieg ma wejść centrala po aktywowaniu zewnętrznego przycisku.

Prosze napisać, czy sygnał z ROP-01 (przewód czerwony i zielony) daje sygnał:

Po naciśnięciu włącznika: zwarcie
Ponowne naciśnięcie włącznika: rozwarcie

Czy jest to sygnał dzwonkowy (przytrzymanie włącznika powoduje zwarcie, puszczenie włącznika rozwarcie)

ROP-01 działa na zasadzie:
- naciśnięcie - zwarcie
- ponowne naciśnięcie - rozwarcie.

Czy jak bym wysyłał do Państwa sterownik, to mam dołączać jakiś opis o co chodzi ?

Tomasz
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości