• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sygnał dźwiękowy
#1
Witam,

Jeżeli prowadzony jest jeszcze rozwój oprogramowania tego sterownika, to proponowałbym dwie modyfikacje, związane z sygnałem dźwiękowym:

1. Opcja w konfiguracji, pozwalająca wyłączyć sygnał dźwiękowy dla sygnalizowania zatkanego filtra.
Sygnał ten jest dosyć głośny i może postawić domowników na nogi w środku nocy. Zatkany filtr nie jest alarmem wymagającym natychmiastowej reakcji i wystarczy informacja na wyświetlaczu. Sama metoda wykrywania zabrudzenia filtra przez centralę daje co najwyżej informację, że "należałoby sprawdzić filtry i ewentualnie je wymienić/przeczyścić" i raczej nie jest to alarm Smile.

2. Wykorzystanie sygnału dźwiękowego do sygnalizowania trybu pracy przy przełączaniu trybów zdalnym przyciskiem.
Przy wykorzystaniu wejścia cyfrowego J2 w trybie 2 (zwiększanie prędkości), jeżeli przycisk nie jest wyjątkowo daleko od regulatora, to jest spora szansa na "usłyszenie" przez użytkownika sygnału dźwiękowego. Zmiana trybu mogłaby być odpowiednio sygnalizowana: 1 krótki dźwięk - 1 bieg, 2 krótkie - 2 bieg, 3 krótkie - 3 bieg i ewentualnie jeden dłuższy dla wyłączenia centrali.
Dla trybu 1 sygnał dźwiękowy mógłby potwierdzać włączenie/wyłączenie funkcji przewietrzania Smile.
  Odpowiedz
#2
Szanowny InsBudzie, czy rozwój oprogramowania tego sterownika jest jeszcze prowadzony i jaka jest Wasza opinia nt. propozycji?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości